Wyniki Badań Naukowych Szamb Z Betonu

Wyniki Badań Naukowych Szamb Z Betonu

oczyszczalnieWyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że ekipy produkują najtrwalsze oraz najlepiej zabezpieczone zbiornika betonowe w Polsce.

Badaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili kloaka z betonu tradycyjne, szambo z betonu na przydomową oczyszczalnie ścieków i zbiorniki na deszczówkę.

Przebadano wszystkie 24 spośród zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym z nich nie zaobserwowano nieszczelności szamba betonowego. Badania prowadzono metodą organoleptyczną - sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione opierając się na oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV wersja).

Rezultat badań szczelności zbiorników.

Eksperci budowlani stwierdzili także dosadnie wzorową jakość zbiornika w środku, wymagania osadników gnilnych bez resume i pęknięć. Nie stwierdzono także przecieków pomiędzy zbiornikiem a rurą doprowadzającą odpady płynne spośród zewnątrz - z gospodarstwa domowego.

Tak zbiornika z betonu sprzedawane przez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach oraz ryzyko ich uszkodzenia leży też po stronie nabywcy zbiornika betonowego. Powyższe strategia nie dają gwarancji szczelności zbiornika w przyszłości.

Badacze sugerują ledwie ścisły składanie podług regułami sztuki budowlanej, i regularnie klarowanie zbiornika.

Należałoby zawżdy zagwarantować przystosowany zrównoważony serwisu na rzecz naszej instalacji kanalizacyjnej - zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

"Wykonując komplet prawidłowo, wolno oczekiwać braku problemów ze zbiornikiem na nieczystości poprzez naokoło 20-30 lat. Oczywiście jest to możliwe wobec warunkiem prawidłowej budowy szamba". Otóż to zależy to też od gruntu na jakim zbiornik jest posadowiony oraz ogólnego stanu instalacji hydraulicznej w naszym domu.

Website URL: E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.